O nas

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy. Poznaj naszą historię oraz rozwiązania, które proponujemy naszym klientom.

Nasza Misja

Jesteśmy domem najlepszych marek oferujących Klientom rozwiązania dla nauki, pracy, domu i wypoczynku.

Tu jesteśmy dzisiaj

Ponad 40 lat doświadczenia i nieustanny rozwój zaowocował pozycją rzetelnego i profesjonalnego importera, dystrybutora oraz producenta.
+7000

Produktów

Dostępnych w ofercie z dostawą z magazynu w Krakowie.
+1500

Stałych klientów

Obsługiwanych na terenie całej Polski i Europy.
8

Statuetek

W rankingu Gazele Biznesu oraz kilkanaście innych wyróżnień.
12

Światowych marek

Reprezentowanych na zasadach wyłączności w Polsce.

Nasza działalność

Specjalizujemy się w dystrybucji i reprezentacji produktów najlepszych światowych marek. 
Dystrybucja
Rdzeniem działalności Amex jest dystrybucja na terenie Polski artykułów szkolnych, biurowych, do użytku w domu i rekreacji oraz produktów z kategorii wyposażenia wnętrz. Dystrybucję prowadzimy poprzez ogólnopolską sieć partnerów handlowych. W Polsce obsługujemy hurtownie, sklepy stacjonarne jak i internetowe, a także duże sieci handlowe. Na rynkach europejskich zajmujemy się sprzedażą marek własnych poprzez wybranych partnerów z danego kraju.
Klienci
To firmy handlowe zajmujące się sprzedażą detaliczną lub dalszą dystrybucją, których oferta jest nastawiona na obsługę szkół, biur, sklepów papierniczych, a także klientów indywidualnych w zakresie nauki, wypoczynku czy też DIY. Naszymi klientami są również firmy z rynku wyposażenia wnętrz.

Dostawcy

W naszej ofercie znajdują się wyselekcjonowani dostawcy o najwyższej światowej renomie. Na terenie Polski pełnimy rolę ich wyłącznych przedstawicieli rozwijając ich marki.
Produkcja własna
Firma Memoboards jest kluczową częścią grupy Amex. Zajmuje się produkcją wszelkiego rodzaju tablic oraz produktów do komunikacji wizualnej pod marką MemoBe oraz pod markami naszych klientów.
Marki w ofercie
Oprócz marek własnych takich jak MemoBe czy Cricco w naszej ofercie znajduję się tacy producenci jak Faber-Castell, tesa, Leuchtturm1917 czy Dahle.
poznaj marki ➡

SKRÓCONA

HISTORIA

40 lat ciągłego rozwoju.

POCZĄTKI

lata 80-te
Pierwsze kroki naszej działalności koncentrowały się na produkcji przyborów piśmienniczych na bazie gotowych półproduktów, a następnie na ich lokalnej sprzedaży. 

ROZWÓJ IMPORTU

lata 90-te
Wraz z nastaniem lat 90-tych skoncentrowaliśmy się na imporcie produktów szkolno-biurowych i ich dystrybucji na teranie całej Polski. Wtedy też powstały pierwsze nasze marki.

PRZEDSTAWICIELSTWA

Od 1992 do dzisiaj
Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji i struktur handlowo-marketingowych do naszego portfolio stopniowo włączaliśmy jedne z najlepszych światowych marek (np. Faber-Castell, Leuchturrm1917, Graf von Faber-Castell, Novus, Dahle), które do dzisiaj reprezentujemy na wyłączność w Polsce.

NOWA INFRASTRUKTURA

2003
Krokiem milowym w rozwoju było dla nas przeniesienie się do własnych nieruchomości wraz z ich późniejszą rozbudową. Obecnie wszystkie obszary działalności (magazyny, biura, budynki produkcyjne) są zlokalizowane pod jednym adresem, przy ulicy Sikorki w Krakowie.

MEMOBOARDS

2011
W połowie roku 2011 grupa Amex została powiększona o firmę Memoboards - jednego z najlepiej rozpoznawalnych producentów w swojej kategorii. Dzięki tej inwestycji zyskaliśmy niezbędne kompetencje produkcyjne, a tablice Memoboards mogły trafiać do szerokiego grona naszych klientów. 

MEMOBOARDS

Polski producent tablic i produktów do komunikacji wizualnej.

+30 lat do doświadczenia

Memoboards Sp. z o.o. to jeden z najlepiej rozpoznawalnych producentów w Polsce, ale także na arenie europejskiej. W ramach Grupy Amex koncentruje się na projektowaniu i produkcji produktów pod marką MemoBe oraz MemoBe Idea, a także towarów pod markami naszych klientów.
Poznaj MemoBe 

Marki w ofercie

Portfolio specjalistów i liderów w swoich kategoriach produktowych.
poznaj naszą ofertę ➡
Już dziś dołącz do grona zadowolonych klientów i korzystaj z naszej pionierskiej platformy sprzedażowej.
Dołącz
© Wszelkie Prawa zastrzeżone 2023
Amex Stationery Sp. z o.o.
apartmentheartbookmarkrocketearth