Faber-Castell już dekady temu w swoich działaniach biznesowych obrał sobie za cel osiągnięcie równowagi z przyrodą i już dziś jest firmą o neutralnym poziomie emisji CO2. To jednak za mało w walce o lepsze jutro. Potrzebne są nowe działania, przełamanie obowiązujących schematów, znajdowanie niestandardowych rozwiązań – potrzebna jest kreatywność.

Ekologiczne działania Faber-Castell

Posiadamy własne plantacje, z których 1/3 stanowi rezerwat przyrody i naturalne siedlisko dla zagrożonych gatunków zwierząt. 

Energia, którą wykorzystujemy, pochodzi w 85% z odnawialnych źródeł.  

Regularnie sadzimy nowe lasy. Obecnie pochłaniają one rocznie ponad 900 000 ton CO2, dzięki czemu nasza produkcja pozostaje neutralna dla klimatu. 

Używamy wyłącznie drewna pochodzącego z certyfikowanego i odpowiedzialnie zarządzanego leśnictwa. 

Do 2030 roku zastąpimy wykorzystywane w produkcji nowe tworzywa sztuczne surowcami pochodzącymi z recyklingu lub bioplastikami. 

Aby wydłużyć okres użytkowania produktów i ograniczyć potrzebę ich produkcji, wiele z nich posiada możliwość napełniania.

Jedna trzecia własnych lasów firmy w Brazylii to zachowane środowisko naturalne, które stało się biotopem dla rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Żyje tam obecnie 716 gatunków zwierząt i roślin, takich jak Drzym białouchy.

Spośród nich, aż 50 gatunków jest zagrożonych wyginięciem gdzie indziej.

Skąd pochodzą nasze ołówki?

Weź udział w konkursie

"Zmiana potrzebuje Twojej kreatywności"

Jak wziąć udział?

1. Pobierz i wydrukuj jeden z przygotowanych szablonów:

2.Dokończ rysunek w kreatywny i nieszablonowy sposób - spraw by szablon przedstawiał pozytywne działanie!

3. Do 21 maja 2023 wykonaną pracę wrzuć na swój profil na Instagramie lub w komentarzu do postu konkursowego na Facebooku i oznacz hasztagami: #ZmianaPotrzebujeKreatywności #ChangeNeedsCreativity #fabercastellove #fabercastellpolska.

Co można wygrać?

Do wygrania są zestawy produktów Faber-Castell: dwustronne pisaki akwarelowe Goldfaber Aqua, kredki Goldfaber i cienkopisy Ecco Pigment. Nagrodzimy aż 9 najbardziej pomysłowych i kreatywnych prac!

Więcej szczegółów znajdziesz na naszych profilach w trakcie trwania konkursu oraz w regulaminie.