Długoletnia marka premium świętuje swoją rocznicę z fanami na całym świecie – uruchamia interaktywną kampanię sięgająca każdego zakamarku kuli ziemskiej, aby uczcić tą okazję.

Stein, nieopodal Norymbergi – tu, w 1761 roku rodzi się marka Faber-Castell, na długo przed założeniem Stanów Zjednoczonych Ameryki, czy przed wynalezieniem silnika parowego. Producent przyborów piśmienniczych z miejscowości Steinobok Norymbergi, natchniony doświadczeniami zapisał się na kartach historii. Po dziś dzień idea kreatywności jest główną cechą charakterystyczną, która prowadzi firmę. Faber-Castell od lat promuje kreatywność wśród wszystkich, w różnych momentach życia i inspiruje do doświadczania świata w sposób niecodzienny, dzięki innowacyjnym produktom.

Jako odę do kreatywności, Faber-Castell rozpoczyna kampanię w mediach społecznościowych, aby uczcić 260. rocznicę powstania marki. Owa kampania potrwa trzy miesiące i będzie rozpoznawana na Facebooku czy Instagramie pod oznaczeniem #FaberCastell260. Aktualnie Faber-Castell posiada ponad 7 milionów obserwujących na wspomnianych platformach – ogromna społeczność początkujących i profesjonalistów, dzieci, młodych i dorosłych z całego świata. Głównym celem interaktywnej kampanii jest świętowanie oraz inspirowanie kreatywnością stale rosnącą społeczność wokół firmy w tym roku.

Trzy główne motywy tematyczne – lettering i bullet journaling, rysunek akwarelowy i dziecięca kreatywność – każdy z nich będzie wątkiem przewodnim w mediach społecznościowych przez miesiąc. W celu zaprezentowania przez Faber-Castell każdego z tych trzech motywów, które znane są na całym świecie, trzech profesjonalistów zaszczyci nas swoją obecnością i wsparciem jako Międzynarodowi Ambasadorzy Sztuki. Będą oni prezentować swoje prace podczas krótkich wywiadów, dzieląc się informacjami o ulubionych materiałach i długopisach oraz udzielą porad w inspirujących tutorialach: Filipino – ekspert w dziedzinie hand-letteringu i YouTuber – Abbey Sy pokażą jak stworzyć własne dekoracje imprezowe, niemiecki szkicownik Jens Hübner podzieli się wskazówkami prawdziwych artystów od Faber-Castell, a brazylijski ilustrator Itamar Dutra przedstawi samouczek kolorowego rysunku dla dzieci.

Dostępne będą także inne zajęcia interaktywne, takie jak quizy, gry, czy wyzwania rysunkowe, co stanowiło będzie świetną inspirację dla społeczności w sieci, aby stworzyć własne prace artystyczne, które będzie można podziwiać na dedykowanych kanałach Faber-Castell. Oczekuje się, że kampania dotrze do 45 milionów odbiorców na całym świecie.

Nasze działania związane z kampanią zapoczątkowała akcja wysyłkowa urodzinowych paczek do Influencerów. W paczkach znalazły się produkty Faber-Castell oraz specjalnie przygotowane na tę okazję urodzinowe pierniczki. Nad akcją czuwała agencja Grande Idea.

Nasze działania związane z kampanią zapoczątkowała akcja wysyłkowa urodzinowych paczek do Influencerów. W paczkach znalazły się produkty Faber-Castell oraz specjalnie przygotowane na tę okazję urodzinowe pierniczki. Nad akcją czuwała agencja Grande Idea.

Zapraszamy do śledzenia naszych kanałów w Social Media i świętowania razem z marką Faber- Castell 260 urodzin!

Facebookhttps://www.facebook.com/fabercastellpolska

Instagramhttps://www.instagram.com/fabercastellpolska