W obliczu walki z pandemią i koronawirusem wielu z nas zostało zmuszonych do pozostania w domu. Nie ignorujmy tych zaleceń, starajmy się za to jak najlepiej wykorzystać czas spędzony z rodziną w domu.

Podpowiadamy jak kreatywnie wykorzystać ten trudny dla nas wszystkich okres na rozwój swoich pasji, zacieśnienia więzi rodzinnych i partnerskich.

#gra planszowa DIY

Stworzenie własnej gry planszowej to nie tylko mnóstwo zabawy, ale również wiele możliwości do wykorzystania swojej kreatywności. Nieważne, czy jesteś fanem Monopolu czy miłośnikiem Chińczyka, swój stół do gry możesz zaprojektować w dowolny sposób. Jednym z naprawdę praktycznych pomysłów jest użycie kwadratowego, niskiego stolika, np. stolika „Lack” IKEI (spokojnie możesz wykorzystać duży karton, bristol itp.). Ma idealne wymiary do gier planszowych.

My zdecydowaliśmy się przygotować planszę do Monopolu na wymiar, ale zamiast wymyślać nazwy ulic wybraliśmy zabawne miejsca – oczywiście z pasującymi obrazkami. Na przykład narysowaliśmy samochodzik wyścigowy dla „Funfair” (ang. wesołe miasteczko) i pudełko popcornu dla „Cinema” (ang. kino). Wystarczy odpowiedni blat stołu i duża plansza do gry oraz nasze markery olejowe połyskujące edding. Pozwól swojej wyobraźni zaszaleć, wymyślając wyjątkowe nazwy ulic oraz pasujące ilustracje. Podobny do lakieru tusz w markerach, silnie kryjący i szybkoschnący, jest dostępny w szerokiej gamie kolorów, włącznie z odcieniami metalicznymi i pastelowymi.

.

#zabawy manualne z dziećmi

Dla dzieci pozostanie w domu przez cały zalecany czas kwarantanny to nie lada wyzwanie. Rozpiera je energia, a my rodzice musimy jeszcze bardziej wytężyć wyobraźnie, by umilić im czas spędzany w domu. Ważne jest również by wykorzystać go w twórczy i kreatywny sposób. Proponujemy zabawy z zestawami Zrób to sam od Cricco.

W serii „Zrób to sam” znalazły się między innymi pluszowe Wyszywanki – przytulanki, Bibułkowe wyklejanki, Termo breloczki, Zdrapywanki, oraz Zoorigami. Każdy produkt został tak zaprojektowany, aby w jak największym stopniu przyczyniał się do rozwoju zdolności manualnych i kreatywnych dzieci w wieku 5 – 12 lat. Więcej  pod linkiem: www.cricco.pl/diy

Pomocne również będą materiały, które znajdują się w Strefie Rozrywkiwww.cricco.pl/strefarozrywki . Znajdziecie tam kolorowanki, szablony do nauki i praktyki pisowni literek oraz cyferek i masę różnych kreatywnych pomysłów co i jak ulepić z masy piankowej bądź plasteliny.

#domowe DIY

Będąc teraz cały czas w domu zauważasz, że Twoje wnętrze potrzebuje odświeżenia? Wraz z marką tesa mamy pomysł jak w prosty sposób pokonać nudę i przełamać rutynę we wnętrzu, dodając mu wiosennej świeżości.

Dom pozbawiony dekoracji byłby nie tylko nudny, ale i nieatrakcyjny. Alternatywą dla obrazków, czy ramek ze zdjęciami mogą być oryginalne tacki ścienne z flakonikami. Możesz powiesić je w salonie, kuchni lub w przedpokoju.

Będziesz potrzebować tacek z papieru mache (do kupienia w kreatywnych sklepach internetowych), małych probówek albo małych słoiczków, farby oraz taśm dekoracyjnych i dużych plastrów montażowych tesa Powerstrips®. Pomaluj w dowolnie wybranych przez siebie kolorach tacki, probówki przymocuj za pomocą sznurka wycinając w tacce dziurki wokół szyjki probówki.

Gotowe tacki przyklej do ściany za pomocą plastrów montażowych tesa Powerstrips według instrukcji zamieszczonej na opakowaniu. Na koniec dodaj wodę  do probówek i kwiaty oraz taśmą ozdobną przyczep kolorowe obrazki, zdjęcia. Gotowe!

 

 

Zachęcamy do rozwoju kreatywności i jeszcze raz zalecamy #zostańwdomu!