Halloweenowe dekoracje z tesa

 

Już niebawem Halloween, upiorne święto, które wywodzi się z wierzeń Celtów. Wierzyli oni, że tego dnia duchy ich zmarłych powracają do swoich domów. Obecnie święto i jego upiorna celebracja stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Z roku na rok przybywa osób, które chętnie organizują halloweenowe przyjęcia. Jeśli lubicie upiorny klimat niczym z filmów już dziś w prosty sposób możecie udekorować swój dom upiornymi dodatkami.

Dekoracje w formie duchów i czarnych kotów są jak najbardziej wskazane na Halloween. My jednak podpowiadamy, jak na tę upiorną noc przygotować coś ekstra – odrażające lampiony z pająkami i zakrwawionymi bandażami oraz dekoracje okienną.

Ozdoby okienne

Halloween to nie tylko lampiony z dyni, cukierkowe psikusy i upiorne kostiumy. To także tajemnicze dekoracje okienne, które możesz stworzyć zupełnie samodzielne, a do ich montażu wykorzystać usuwalne płatki samoprzylepne tesa® TACK.

Do przygotowana okiennych ozdób potrzebujesz:

 

Z czarnego kartonu wycinamy postacie kota, dyni i nietoperza, a następie za pomocą płatków samoprzylepnych tesa TACK przyklejamy na szybie okiennej.  Gotowe!

 

Upiorne lampiony

Lampiony z pająkami i bandażami  z krwią (oczywiście sztuczną) mogą stanowić świetną alternatywę dla tradycyjnych latarenek z dyni. Szklane słoiki mogą w ciągu kilku chwil przeistoczyć się w upiorne lampiony, które zwalą z nóg sąsiadów lub Twoich gości.

Do wykonania upiornych halloweenowych lampionów będziesz potrzebować:

Co będzie potrzebne:

 

Na początku zaparz czarną herbatę, umieszczając torebkę w gorącej wodzie przez minimum pięć minut. Następnie wyjmij ją i zamocz bandaże, aby się ufarbowały. Po wyjęciu odciśnij z nich nadmiar wody i delikatnie porozciągaj, aby powstały niewielkie dziury. Następnie zabezpiecz podłoże folią z taśmą malarską, ułóż na niej bandaże i spryskaj je sprayem ze sztuczną krwią ( możesz też użyć ciemno czerwonej farby). Zwróć uwagę, aby bandaże były lekko wilgotne – dzięki temu krew lepiej wsiąknie w materiał i uzyskasz bardziej realistyczny efekt. Gotowe, „zakrwawione” bandaże przyczep do słoików, do których wcześniej przyczep taśmę dwustronną. Na koniec, aby dodać jeszcze lepszego efektu za pomocą kleju uniwersalnego tesa przyklej plastikowe pająki.

 

Gotowi na „Cukierek albo psikus” ?

 

Inspiracje od tesa Polska.