edding podbija Alpy !

 

Co marker permanentny może wnieść do wspinaczki górskiej ?
Wspinaczka górska to niezwykle ekscytujący sport, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem – nawet daleko poza górskimi rejonami świata. Każdy, kto kiedykolwiek wspinał się na ściance wspinaczkowej – nawet na dziecięcym placu zabaw, ten z pewnością może sobie wyobrazić jak trudny i wymagający jest to sport – zarówno pod względem psychicznym jak i fizycznym. Profesjonalny trening, wysoka samoświadomość i wysokiej jakości sprzęt są kluczowe dla bezpieczeństwa i sukcesu każdej wspinaczki górskiej.

Ustanawianie znaków odniesienia i znaków bezpieczeństwa

We wspinaczce górskiej właściwe oznaczenia pełnią kluczową rolę. Pozostawienie po sobie śladu na świeżo zdobytym szczycie od zawsze było niemal czymś obowiązkowym. Niegdyś pionierzy stawiali flagi lub krzyże na nowo zdobytych wierzchołkach górskich, obecnie wystarczy selfie, którym można podzielić się w czasie rzeczywistym. Innym, niezwykle istotnym rodzajem oznaczeń są te, które powstają znacznie niżej, niż szczyty gór…

Na wysokości 3.000 metrów n.p.m. wystarczy Ci już tylko eddding 3000

Kiedy wkraczasz na zapierające dech w piersiach wysokości, stan lin, których używasz, ma ogromne znaczenie. Z tego względu Niemieckie Stowarzyszenie Alpejskie zaleca, aby wszyscy alpiniści oznaczyli środkowy punkt swoich lin wyłącznie czarnymi markerami permanentnymi edding 3000. W ten sposób wspinacze mogą mieć pewność, że zawsze mają pod ręką wystarczająco długą linę.
Pełne zaufanie NSA do marki edding bierze się z zaawansowanych testów, które wykazały, że tusz naszych markerów nie niszczy struktury i włókien w linach. Dodatkowo, wyjątkowo mocne krycie i wysoka trwałość oznaczeń przy użyciu edding 3000 udowadniają najwyższą jakość oznaczeń. Na wysokości 3.000 metrów nie ma miejsca na kompromis – każda, nawet najmniejsza pomyłka może doprowadzić do śmierci. A mówiąc bardziej optymistycznie: jednoznaczne i wyraźne oznaczenia mogą ocalić niejedno życie.