Poznaj The Famazings od Faber-Castell!

„… Była sobie niegdyś wyspa, na której społeczność prowadziła spokojne życie. Pewnego dnia (w czasach, kiedy żyli prapradziadkowie Bena – jednego z bohaterów serii) doszło do wybuchu wulkanu, podczas którego dziwne substancje wydostały się z wnętrza Ziemi do atmosfery. Substancje zmieniły ciała i umysły mieszkańców wyspy. Prawie każdy rozwinął w sobie supermoce. Zdolność do rozwijania niezwykłych mocy bardzo często – choć nie w każdym przypadku – przechodziła z pokolenia na pokolenie. Erupcja wulkanu nie pozostała niezauważona. Władze zdecydowały o konieczności odizolowania wyspy od reszty kraju, aby móc zbadać jej mieszkańców i ich nadludzkie moce. Rząd miał również nadzieję, że będzie mógł jakoś wykorzystać supermoce mieszkańców wyspy do własnych celów. Co więcej, chciał chronić pozostałych obywateli zamieszkujących stały ląd poprzez całkowite zatajenie informacji o erupcji i jej konsekwencjach. Wyspiarze żyli w separacji przez ponad 50 lat.

Wtedy nastało pokolenie młodsze, bardziej zaciekłe (pokolenie dziadków bohaterów Faber-Castell). Zostali aktywistami i walczyli o równe prawa dla mieszkańców wyspy. Ich zwycięstwo przywróciło wyspiarzom wolność i dało prawo opuszczania wyspy i podróży na ląd, kiedy tylko mieli na to ochotę.

W tym samym czasie mieszkańcy wyspy rozwinęli tajną organizację superbohaterów (zwaną Ignivo – od nazwy wyspy). Jej celem była pomoc rządowi w zwalczaniu zła przy wykorzystaniu supermocy. Udział superbohaterów w organizacji był i jest całkowicie dobrowolny. Organizacja Ignivo koordynuje misje swoich członków, posiada informacje na temat potomków wyspiarzy i kontaktuje się z nimi wówczas, kiedy już rozwiną swoje supermoce.

Niektórzy potomkowie wyspiarzy nie ukrywają się ze swoimi supermocami (co spotyka się z coraz większą akceptacją społeczeństwa), jednak większość z nich chce wieść normalne życie i ukrywają swoje moce przed światem……”

 

Oto historia nowego konceptu komiksowego stworzonego przez Faber – Castell – The Famazings.

Po sukcesie wdrożenia odświeżonej serii Creative Studio skupiającej się głównie na hobbystach i aspirujących artystach w 2017 roku, Faber-Castell zdecydował się na dalszy jej rozwój. Oferta została poszerzona o nowy koncept dedykowany twórcom komiksu. Powstał on we współpracy ze słynnym peruwiańskim rysownikiem komiksów, który stworzył na potrzeby nowej serii rodzinę komiksowych bohaterów – The Famazings.

 

 

Tata Ben Murray to mistrz kilku sztuk walki, który posiada nadludzką siłę i wytrzymałość. Czuje się odpowiedzialny za wszystkich, służył w wojsku, obecnie potajemnie wykorzystuje swoje umiejętności służąc w policji.

 

 

Mama Abbey Murray potrafi czytać w myślach, interesuje się medytacją i jogą. Swoją supermoc odkryła podczas pobytu w szpitalu, z powodu bólów głowy.Jest empatyczna – chce pomagać ludziom.

 

 

Dylan Murray – nastolatek, który potrafi latać! Ma niewidzialne skrzydła, które dodają mu supermocy w postaci latania. Supermoc odkrył jako niemowlę, kiedy za pomocą niewidocznych skrzydeł mógł przelatywać do łóżka swoich rodziców. Bardzo lubiany wśród swoich rówieśników, uwielbia sport i czytanie.


 

Rachel Murray najpóźniej odkryła u siebie supermoce – wytężony słuch i węch oraz umiejętność zmieniania się w zwierzęta. Uparta i kreatywna, uwielbia rysować – oczywiście zwierzęta.

Każdy z zestawów dedykowany jest innemu super bohaterowi z rodziny Famazings’ów z jej lub jego osobistą supermocą, aby zainspirować młodego artystę do stworzenia swojej własnej komiksowej postaci. Powstał również zestaw z całą rodziną Famazing zawierający wszystko, co jest potrzebne do rozpoczęcia przygody z rysowaniem komiksów wraz z broszurą (w języku angielskim) z poradami i przewodnikiem po świecie tworzenia komiksów.

 

Więcej informacji dotyczącej zestawów komiksowych z serii The Famazings znajdą Państwo tu.