Limited Edition Centenary – świętujemy 100-lecie marki Bentley

 

Graf von Faber-Castell przedstawia limitowaną serię  przyborów piśmienniczych na stulecie Bentleya.

Stein – 10 lipca 2019 roku firma Bentley Motors będzie świętować niezwykłą rocznicę. Ten brytyjski producent luksusowych samochodów, synonim doskonałego rzemiosła i wysokich osiągów, będzie świętował 100 lat istnienia. Niezwykły kamień milowy, który warto uczcić. Z tej okazji, firma Graf von Faber-Castell z dumą prezentuje gamę przyborów piśmienniczych „Limited Edition Centenary”, inspirowanych stuleciem kunsztu Bentleya.

 

Znakomite rzemiosło, fenomenalna moc

„Chcę zbudować szybki i dobry samochód, który będzie najlepszy w swojej klasie” – ambicja, którą kierował się założyciel firmy i entuzjasta wyścigów samochodowych, Walter Owen (W.O.) definiuje DNA marki Bentley i nadal stanowi motywację dla wszystkich pasjonatów najbardziej poszukiwanych samochodów sportowych i dużych limuzyn na świecie. W hołdzie dla pokoleń niezwykłych ludzi tworzących te samochody, Bentley stworzył dwie limitowane edycje samochodu na rok jubileuszowy, każda z nich ograniczona jedynie do 100 sztuk. Edycja “Mulsanne W.O. Edition by Mulliner” to reminiscencja ostatniego modelu zaprojektowanego przez  W.O. Bentley, zaś edycja „Continental GT Number 9 Edition by Mulliner” jest inspirowana historią udziału samochodów Bentley w klasycznych wyścigach samochodowych oraz słynnym modelem No. 9 Blower, zwycięzcą wielu rywalizacji.

Samochody te zostały zaprojektowane zgodnie z najnowocześniejszym wzornictwem, ale również zawierają prawdziwe elementy oryginalnych samochodów, którymi były inspirowane: Każdy zawiera oryginalne część historycznego modelu, na którym został oparty. Każdy Bentley zbudowany w 2019 r. zostanie również wyposażony w specjalny pakiet “Centenary Specification”, a także w unikalne oznaczenie Centenary Gold, charakterystyczne zdobienia foteli, unikatowe listwy progowe i inne dodatkowe szczegóły, które będą odróżniać każdy samochód wyprodukowany na obchody stulecia marki od standardowej produkcji.

 

Graf von Faber-Castell świętuje 100-lecie marki Bentley, prezentując specjalną kolekcję przyborów piśmienniczych “Limited Edition Centenary”

Delikatne złocone detale, którymi zostały ozdobione samochody zaprojektowane na stulecie marki stanowiły inspirację dla specjalnej kolekcji przyborów piśmienniczych  Graf von Faber-Castell z okazji stulecia Bentleya. “Limited Edition Centenary” to druga kolekcja piór wprowadzona na rynek w wyniku współpracy nawiązanej w 2018 r. przez te dwie renomowane marki ze Stein w Bawarii i Crewe w Cheshire.

Założona ponad 250 lat temu rodzinna firma Faber-Castell to producent ekskluzywnych przyborów i akcesoriów piśmienniczych. Faber-Castell postanowił upamiętnić „100 nadzwyczajnych lat” firmy Bentley, oferując ponadczasową wyjątkowość i dynamiczne piękno zaklęte w trzech oferowanych produktach. Pióro wieczne, pióro kulkowe (roller) i długopis kolekcji „Limited Edition Centenary” mają wyrafinowany czarny kolor, kojarzący się z eleganckimi sportowymi samochodami z przeszłości. Wszystkie metalowe elementy, korpus i stalówka pióra wiecznego posiadają antracytową powłokę tytanową, wykonaną metodą PVD.

Elementy rozpoznawcze Bentleya, takie jak charakterystyczny wzór w romby na smukłym, metalowym korpusie, charakterystyczne radełkowanie i litera „B” na skuwce oraz złoty pierścień rocznicowy zostały zaimplementowane podczas projektowania przyborów piśmienniczych. Czysty i nowoczesny design, a także znakomite rzemiosło charakterystyczne dla marki Graf von Faber-Castell sprawiają, że przybory piśmiennicze z tej specjalnej kolekcji będą stanowić wyjątkowy i ekskluzywny prezent dla każdego, kto ceni sobie wyszukane wzornictwo.

 

Kolekcja „Limited Edition Centenary” obejmuje pióro wieczne (stalówki M, F, EF, B), pióro kulkowe i długopis. Kolekcja ta będzie dostępna na całym świecie w cenach detalicznych od 2150 do 2590 PLN. Można ją będzie nabyć w sklepach Graf von Faber-Castell, domach towarowych i sklepach specjalistycznych, online oraz w wybranych salonach Bentleya od 1 lipca 2019 r. We wrześniu tego roku kolekcja „Graf von Faber-Castell dla Bentleya” zostanie rozszerzona o kolejną niezwykłą serię przyborów piśmienniczych.

 

BENTLEY

Bentley Motors to najbardziej pożądana marka luksusowych samochodów na świecie. Projektowanie, prace badawczo-rozwojowe, prace inżynieryjne i produkcja czterech modeli marki, czyli Continental, Flying Spur, Bentayga i Mulsanne odbywa się w oddziale głównym firmy w Crewe. Połączenie doskonałego rzemiosła, umiejętności przekazywanych z pokolenia na pokolenie, a także wiedzy inżynieryjnej i najnowocześniejszej technologii charakteryzuje brytyjskie marki samochodów luksusowych, takie jak Bentley. Jest to również przykład brytyjskiej firma produkującej dobra luksusowe w najlepszym wydaniu. Bentley zatrudnia około 4000 osób w Crewe.

 

GRAF VON FABER-CASTELL

Firma założona w 1761 roku Faber-Castell jest jednym z najbardziej znanych producentów wysokiej jakości przyborów do pisania i rysowania na całym świecie. Od 1993 roku luksusowa marka Graf von Faber-Castell stosuje tradycyjny kunszt i wyrafinowane wzornictwo podczas wprowadzania w życie nowych produktów i pomysłów na współpracę, dzięki czemu idealnie współgra z równie stylowym i innowacyjnym duchem marki Bentley.