Edycja specjalna Leuchtturm1917 „Stulecie Bauhausu”

 

W 2019 r. cały świat świętuje stulecie uczelni artystycznej Bauhaus. Dla marki LEUCHTTURM1917 Bauhaus od zawsze stanowi źródło inspiracji do rozwoju produktów i mamy z nim wiele wspólnego. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć edycję specjalną, która byłaby tego wyrazem.

Czyste, zredukowane formy, funkcjonalne detale i kolory stanowią główne elementy i leżą u podstaw szkoły Bauhaus. Wassily Kandinsky, malarz, grafik, teoretyk sztuki i nauczyciel z Bauhausu, tak podsumował ruch: „Wszystko zaczyna się od kropki”. Kreatywność rodzi się w umyśle, ale jeśli ma się urzeczywistnić, musi opuścić umysł i za pośrednictwem ręki znaleźć się na kartce papieru, zawsze zaczynając od kropki. To pierwszy punkt kontaktu myśli z papierem, decydujący moment.

 

Dla uczczenia geometrii designu i stulecia szkoły Bauhaus LEUCHTTURM1917 prezentuje edycję rocznicową „Wszystko zaczyna się od kropki”. Czysta forma, feeria barw i frajda z pisania. Edycja specjalna obejmuje notatniki, ołówki i uchwyty Pen Loop. Na wszystkich produktach widnieje oficjalne rocznicowe logo Bauhaus Kooperation Berlin Dessau Weimar gGmbH.

 

 

Notatniki

Ich charakterystyczną cechą jest cytat z Wassilego Kandinsky’ego wytłoczony na pierwszej stronie okładki: „Wszystko zaczyna się od kropki”. Okładka, przednia krawędź, wyklejka i liniatura mają ten sam kolor. Na tylnej wklejce znajduje się krótki biogram Wassilego Kandinsky’ego. Notatniki zawierają wszystkie słynne detale marki LEUCHTTURM1917, takie jak indeks, numerację stron, 2 zakładki i zestaw naklejek do etykietowania i archiwizacji.

 

Pen Loop i ołówki

Oprócz notatników edycja specjalna obejmuje kolorystycznie dopasowane ołówki i uchwyty Pen Loop, na których widnieje cytat z Kandinsky’ego.Dzięki temu wszystkie produkty stanowią harmonijny zestaw. Ołówki i uchwyty Pen Loop są dostępne w kolorze czerwonym, cytrynowym, jasnoniebieskim i czarnym.

 

Ekspozytor

Ekspozytor Bauhaus ułatwia komunikację w punkcie sprzedaży i umożliwia świetną prezentację produktów. Składa się z modułów i odzwierciedla typowy kształt znanego designu Mondrian / Bauhaus.

 

Bauhaus

Żadna inna szkoła artystyczna nie wywarła tak wyraźnego wpływu na współczesną architekturę, jak Bauhaus. Ruch Bauhaus zapoczątkowany w Weimarze w 1919 r. w ciągu kilku lat zrewolucjonizował poglądy na estetykę i architekturę. 100 lat później można śmiało stwierdzić, że Bauhaus był najbardziej liczącą się szkołą architektury, projektowania, a także XX-wiecznych sztuk wyzwolonych i stosowanych.

Więcej informacji o Bauhausie: www.bauhaus100.com