Wiosenne inspirację z tesa® – 3 sposoby na wazony szklane

Wraz z marką tesa® przygotowaliśmy dla Was 3 proste sposoby jak odmienić szklane wazony i dodać wiosennego blasku we wnętrzu albo w biurze.

 

Miedziane akcenty

 

miedziane wazony z tesa

Metaliczne akcenty w połączeniu ze szkłem to styl, który będzie się świetnie komponował z każdym wystrojem. Możesz dowolnie udekorować wazony, zmieniając kształt i wielkość zdobień albo materiał, z jakiego je wykonasz. Do dzieła!

Potrzebujesz:

 

Za pomocą dziurkacza wytni miedziane kółka i przyklej do wazonu

 

Z papieru za pomocą dziurkacza lub nożyczek wytnij koła różnej wielkości. Oczywiście jeśli jesteś fanem gwiazdek lub serduszek możesz wyciąć inne kształty.

Następnie przy pomocy przezroczystych płatków samoprzylepnych tesa TACK przyklej kształty do wazonu. Gotowe!

 

Koronkowe wazony

 

Koronkowe wazony tesa

 

Dla miłośników stylu prowansalskiego mamy propozycję, by proste wazony ozdobić koronką i dodać im szyku. Wazony ozdobione ażurowymi serwetkami tortowymi stworzą niecodzienną dekorację. To się zawsze sprawdza!

Potrzebujesz:

 

 

Z ażurowych serwet pod tort wytnij różne kształty. Odklej płatek samoprzylepny z arkusza. Przy małych elementach wykorzystaj po jednym płatku, przy większych po kilka. Gotowe!

 

Oryginalne wazony

 

Na koniec mamy propozycję dla tych, którzy lubią nadawać drugie życie przedmiotom i zmieniać ich wartość użytkową. Dekoracje ze szklanych butelek to absolutny hit! Proste i niedrogie, mogą stanowić efektowną ozdobę praktycznie każdego pomieszczenia. Podpowiadamy, jak zwykłe butelki zmienić w prawdziwe dekoratorskie cuda!

Potrzebujesz:

  • szklane butelki w różnych kształtach
  • biały lakier w płynie
  • podkładka do malowania
  • gumowe rękawiczki
  • nożyczki
  • taśmy dekoracyjne tesa®

 

Przed przystąpieniem do pracy dokładnie wymyj butelki pod bieżącą wodą i pozostaw do wyschnięcia.

 

Przed przystąpieniem do pracy dokładnie wymyj butelki pod bieżącą wodą i pozostaw do wyschnięcia. Następnie do środka każdej z butelek wlej odrobinę lakieru, poruszaj, aby równomiernie rozprowadzić go w ich wnętrzu. Nadmiar lakieru wylej i ponownie odstaw butelki do przeschnięcia. Gdy butelki będą całkowicie suche, czas na dekorowanie taśmami dekoracyjnymi.

 

Prosta i ciekawa aranżacja wazonów odmieni Twoje wnętrze i doda mu dodatkowego blasku. Teraz tylko potrzebujesz wiosennych kwiatów by w pełni poczuć wiosnę w domu ?