Świętuj z nami 111 urodziny kredek Polychromos Faber- Castell

Kredki Polychromos od lat są uwielbiane między innymi przez Karla Lagerfelda czy Ferdynanda Porsche. Wielu artystów tworzących z pasji i nie idących na kompromis w kwestii zachowywania najwyższych standardów nie wyobraża sobie pracy twórczej bez ich użycia. Wszyscy doceniają niezwykłą jakość Polychromosów, wyjątkową głębię kolorów i niezrównaną odporność na działanie światła.

Historia najsłynniejszych kredek Polychromos rozpoczęła się w 1908 roku, kiedy to hrabia Alexander von Faber-Castell wpadł na pomysł stworzenia nowej linii kredek. Jego główną ideą było zrobienie kredek, których grafit będzie miał wyrazisty, trwały a przede wszystkim światłoodporny grafit. I tak oto narodziły się Polychromosy, które w tym roku świętują swoje 111 urodziny. Na początku były dostępne w 60 różnych odcieniach, obecnie paleta barw powiększyła się dwukrotnie do 120 żywych kolorów.

Faber-Castell celebruje rocznicę poprzez specjalną, historyczną edycję kredek dostępną w eleganckich, metalowych retro opakowaniach w 4 rozmiarach. Kredki dostępne są w zestawach 12, 24 i 36 kolorów o standardowej długości 17,5 cm. Czwarty zestaw zawiera 12 kredek o długości 12,8 cm.

 

Na rocznicowym opakowaniu widnieje wschodzące słońce, oryginalny projekt z 1908 roku – symbol początku nowej ery. Wszystkie cztery wersje są limitowane, co sprawia, że są nie lada gratką nie tylko dla fanów Polychromosów, ale także dla kolekcjonerów.