Dzień Pióra Wiecznego – III Edycja

Dnia 17 listopada w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbyła się trzecia już edycja Dnia Pióra Wiecznego, wydarzenia poświęconego szeroko pojętej kulturze pisania, organizowana przez Amex i Escribo.

Dzień Pióra Wiecznego to nie tylko święto piór wiecznych, papieru, atramentu, stalówek, ołówków i wszystkiego, co analogowe. To również miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i rozmów pasjonatów pisania.

Wydarzeniu jak co roku towarzyszyły wystawy, pokazy i warsztaty. Podczas spotkania wybrane zostało Pióro Roku 2018 – statuetka trafiła do pióra Loclen Electa Brass, jednak w głosowaniu internetowym pierwsze miejsce wygrało nasze pióro Faber-Castell Neo Slim Black matowe.

Amex obecny był z markami: Faber-Castell, Graf von Faber-Castell oraz – po raz pierwszy – Leuchtturm1917.

Dzień Pióra Wiecznego był doskonałą okazją do zaprezentowania dwóch wersji nowego Pióra Roku 2019 Graf von Faber-Castell Samurai, a także kolekcję „Faber-Castell for Bentley”.

Przedpremierowo można było również zakupić nowe kolory notatników Leuchtturm1917 – port red oraz pacific green. Każdy z nabywców LT1917 mógł w tym dniu bezpłatnie spersonalizować swój notatnik. Firma Bazarnik przygotowała z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości limitowane czerwone notatniki Leuchtturm 1917 z oficjalną pieczęcią „niepodległa” oraz wytłoczonym numerem od 1 do 100. Pierwsze 10 numerów zostało przekazane do Kancelarii Sejmu.

Poza stoiskiem i prezentacją nowości przygotowaliśmy kącik dla dzieci Faber-Castell, gdzie najmłodsi mogli testować nasze kredki i pisaki. Przeprowadziliśmy dla nich również warsztaty „Moje Pierwsze Pióro”, podczas których wspólnie testowaliśmy odporność stalówek piór Scribolino.

Dla nieco starszych uczestników odbyły się dwa bloki warsztatowe: Kaligrafia Brush Penami Faber-Castell oraz Bullet Journal – kreatywne planowanie z Faber-Castell i Leuchtturm 1917, które poprowadził Partyk Martuś z Warszawskiego Domu Kaligrafii.

Oficjalne video podsumowujące wydarzenie znajdziesz tutaj.

 

Bardzo dziękujemy firmie Escribo za owocną współpracę przy organizacji tego niezwykłego spotkania, wszystkim wystawcom – za wysoki poziom zaangażowania, a uczestnikom – za liczną frekwencję i fantastyczną atmosferę. Do zobaczenia za rok!