Inktober: październik miesiącem tuszu

Pomysłodawcą i za razem twórcą inicjatywy Inktober jest znany ilustrator, pisarz i nauczyciel ze Stanów Zjednoczonych, Jake Parker, który chcąc poprawić swoje zdolności artystyczne i nawyki rysowania z wykorzystaniem tuszu postanowił, że każdego dnia października będzie tworzył jeden nowy rysunek tą właśnie techniką.

Pierwsza seria powstała w 2009, a pomysł tak spodobał się innym artystom, że akcja szybko przybrała charakter ogólnoświatowy. Każdego roku miłośnicy tuszu – od Stanów Zjednoczonych, przez Europę, Azję aż po Australię i Oceanię – podejmują wyzwanie Inktober i publikują na swoich profilach społecznościowych niezwykłe prace.

Nie trzeba być artystą, aby przystąpić do wyzwania rzuconego przez Jake’a Parkera. Wystarczy chwycić pióro w dłoń i zacząć rysować! Publikowanie prac w social mediach pomaga rozwijać zdolności i technikę, ponieważ w ramach komentarzy wielu specjalistów i ekspertów udziela bezcennych wskazówek i porad. Jeżeli chcielibyście zobaczyć skalę tego wydarzenia, w szczególności polecamy śledzenie hasztagów #inktober i #inktober2018 na Instagramie.

Również pod hasłem #fabercastell jest wiele niezwykłych prac, które – być może i Was – zainspirują do podjęcia wyzwania!