Bullet Journal – idealnie zaplanowany czas

Rok szkolny już się rozpoczął, uczniowie powrócili do szkolnych ławek i powoli przybywa im obowiązków. Wraz z marką Leuchtturm1917 mamy sposób na zwiększenie efektywności poprzez lepszą organizację pracy! Nie od dzisiaj wiadomo, że dobre rozplanowane zadań i obowiązków pomaga zwiększyć efektywność działań i ułatwia osiąganie celów. Tworząc plan dnia oraz listę spraw do załatwienia potrafimy zaplanować swój czas i uniknąć pominięcia rzeczy ważnych. Na rynku dostępnych jest wiele planerów i kalendarzy, jednak opierają się one na ściśle określonych, sformalizowanych zasadach. Mają ograniczoną ilość miejsca na dany dzień – niewiele w nich przestrzeni na własne notatki czy wolne myśli. Czasem są dni, w których nie mamy nic do zapisania, w inne z kolei piszemy i to dużo.

Z podobnym problemem borykał się również Ryder Carroll – projektant z Brooklynu, który – sfrustrowany tym, że nie może znaleźć dla siebie idealnego rozwiązania – sam postanowił stworzyć swój własny planer, idealnie dostosowany do własnych potrzeb. Wraz z marką Leuchtturm1917 zaprojektował do tego celu specjalny notatnik, którego strony są… w kropki! W taki właśnie sposób rozpoczęła się historia bullet journal – dającego nieskończone możliwości systemu prowadzenia notatek, który dzień w dzień zyskuje na całym świecie nowych miłośników!

Bullet journal (w skrócie bujo) to połączenie notatnika, organizera, kalendarza i pamiętnika, który można dostosować do swoich potrzeb i zmieniać w zależności od tego, na co mamy ochotę. Zgodnie z upodobaniami autora można go prowadzić w sposób minimalistyczny, ale można również popuścić wodze fantazji i koloru – tu nie ma jednego szablonu. Wbrew pozorom, wykonanie bujo wcale nie wymaga wysokich zdolności plastycznych ani dużych nakładów finansowych. Wystarczy odpowiedni notatnik oraz kilka przyborów do pisania. Aby nasz bullet journal był przejrzysty, warto użyć do tego celu notatnika w kropki [dokładnie takiego, jaki zaprojektował autor pomysłu] – dzięki temu łatwiej będzie nam narysować ramki, wykonać napisy i rysunki, a zbędne linie nie będą zakłócać czytelności treści. Zastanów się, do czego potrzebujesz swoje bujo i twórz jego treść na bieżąco. Kiedy już opanujesz podstawy, każda następna strona będzie wspaniałą zabawą i sposobem na relaks, a Twoje zadania w końcu zostaną uporządkowane.

Jesteśmy przekonani, że przy idealnie zaplanowanym porządku dnia i obowiązków istotnie wzrośnie Twoja efektywność w osiąganiu zamierzonych celów.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o notatniku Bullet Journal.