START YOUR ENGINE: BENTLEY I GRAF VON FABER-CASTELL

START YOUR ENGINE: BENTLEY I GRAF VON FABER-CASTELL WSPÓLNIE PRZEDSTAWIAJĄ SPECJALNĄ, EKSKLUZYWNĄ KOLEKCJĘ.

Wrzesień 2018, Stein – w końcu zapala się zielone światło dla jedynego w swoim rodzaju partnerstwa: 1 września Bentley Motors i Graf von Faber-Castell wprowadzają kolekcję „Graf von Faber-Castell for Bentley” – luksusowe przybory piśmiennicze i akcesoria skórzane, które doskonale łączą ponadczasowy design, pasję do precyzji i doskonały kunszt.

Kolekcja obejmuje trzy rodzaje instrumentów do pisania i pasujące do nich akcesoria skórzane. Wszystkie produkty zostały zaprojektowane, opracowane i wyprodukowane przez Graf von Faber-Castell w ścisłej współpracy z zespołem Bentley. To niezwykle ekscytujący projekt dla niemieckiej luksusowej marki, ponieważ po raz pierwszy Graf von Faber-Castell współpracuje z brytyjskimi partnerami.
Siedziba dwóch firm: w Stein (niedaleko Norymbergii) i Crewe (w Cheshire, w północno-zachodniej Anglii) oddalone są od siebie o ponad tysiąc kilometrów, ale dystans zdawał się zanikać po pierwszym spotkaniu. „Bentley i Graf von Faber-Castell mają wiele wspólnych cech”, mówi hrabia Charles von Faber-Castell, szef departamentu Premium: „Wieloletnia tradycja kształtowana przez jednostki, niepowtarzalny design, bezkompromisowa jakość i dyskretna elegancja”.

Tak jak marka Graf von Faber-Castell jest uosobieniem wykwintnej kultury pisania, tak marka Bentley jest ucieleśnieniem luksusowych samochodów: od kiedy tylko brytyjski producent aut został założony, a było to prawie sto lat temu, jego nazwa kojarzy się z tradycyjną elegancją, pionierskim designem i niezrównaną dbałością o szczegóły. Już w latach dwudziestych legendarni „Bentley Boys” robili furorę w fantastycznie zaprojektowanych sportowych samochodach podczas wyścigów Le Mans. Królewskie dyliżanse rodziny Windsor przyciągają dziś uwagę tak samo, jak lśniący, chromowany Bentley Continental coupé gwiazd Hollywood.

Od imponujących supersamochodów po skomplikowane instrumenty piśmiennicze – dwa światy połączone w jednym projekcie. „Przełożenie DNA firmy Bentley na inne produkty nie jest łatwym zadaniem”, wyjaśnia Chris Cooke, kierownik działu projektowania produktów w Bentley Motors. „Ale udało nam się to z kolekcją Graf von Faber-Castell for Bentley „. Pióra wieczne, pióra kulkowe i długopisy mają wiele aspektów konstrukcyjnych zaczerpniętych ze świata motoryzacji: na przykład, skuwka została zakończona typowym radełkowanym wzorem występującym w luksusowych samochodach. Charakterystyczne bentleyowskie „B” dumnie prezentuje się na szczycie skuwki. Charakterystyczny wzór grawerowania guilloche można znaleźć na korpusie. Pozostałe elementy są polerowane na wysoki połysk i nawiązują do chromowanych elementów luksusowego samochodu.

Również kolory instrumentów piśmiennych odwzorowują odcienie Bentley: zamiast klasycznych kolorów wyścigowych, takich jak „Racing Green”, wybrano bardziej nowoczesne, subtelne barwy – olśniewający „Sequin Blue”, antracytowy „Tungsten” i połyskujący „White Satin”.

Jednocześnie rozpoznawalne są typowe elementy charakterystyczne dla kolekcji Graf von Faber-Castell: solidny klips sprężynujący, powierzchnie pokryte platyną i prosty, dyskretny design – wspaniałe połączenie elegancji i dynamiki, które doskonale dopełniają etui wykonane z cienkiej włoskiej skóry cielęcej, szyte ręcznie – niczym wnętrze luksusowego samochodu.

Od 1 września 2018 roku nowa kolekcja „Graf von Faber-Castell for Bentley” będzie dostępna na całym świecie w cenach detalicznych od 1290 PLN do 1690 PLN w sklepach Graf von Faber-Castell, domach towarowych i sklepach specjalistycznych, online oraz w wybranych salonach samochodowych Bentley. W nadchodzącym roku kolekcja zostanie rozszerzona o kolejne dwie serie: jedną z nich będzie limitowana edycja specjalna nawiązująca do jubileuszu marki Bentley.

 

BENTLEY
Bentley Motors to najpopularniejsza na świecie marka luksusowych samochodów. Działy projektowania, badań i rozwoju firmy oraz centrum produkcyjne czterech głównych linii modelowych Continental, Flying Spur, Bentayga i Mulsanne znajdują się w głównej siedzibie w Crewe (Wielka Brytania). Połączenie umiejętności nabytych przez pokolenia, wysoki poziom wiedzy inżynierskiej i najnowszej technologii sprawiają, że ta brytyjska marka luksusowych samochodów jest naprawdę wyjątkowa. Bentley słynie z najwyższej jakości swoich produktów i wyznacza standardy „Handmade in England”. Bentley zatrudnia około 4,000 pracowników w Crewe.

GRAF VON FABER-CASTELL
Założony w 1761 roku Faber-Castell jest jednym z najbardziej renomowanych producentów wysokiej jakości przyborów do pisania i rysowania na całym świecie. Od 1993 roku luksusowa marka Graf von Faber-Castell nieprzerwanie stosuje tradycyjne rzemiosło i wyrafinowane wzornictwo do realizacji nowych pomysłów i projektów, dzięki czemu idealnie pasuje do równie dbającej o styl i innowacyjność marki Bentley.