Powrót do szkoły z tesa®

 

Jednym z najczęściej używanych przez rodziców stwierdzeniem podczas wakacji jest “Za niedługo skończy się laba” – zwiastuje to zakończenie lata, a wraz z nim powrót do obowiązków szkolnych. Dzieciom koniec wakacji kojarzy się z pierwszym dzwonkiem, a nam zależy, aby szkolne mury wywoływały u nich ciekawość oraz miłe emocje. Obowiązki nie mogą konkurować z beztroskimi wakacjami, ale możemy minimalizować stres naszych pociech i już wcześniej pozytywnie je nastrajać.

Fantastycznym sposobem na pobudzenie pozytywnych emocji związanych ze szkołą jest wspólne kompletowanie wyprawki. Pozwólmy dzieciom uczestniczyć w procesie dobierania przyborów – pozwoli to uniknąć rozczarowań, a cały proces przygotowywania wyprawki będzie znakomitą zabawą, która pomoże uświadomić dziecku, że czas wakacji dobiega końca.

Pierwszym zadaniem, które należy wykonać, jest opracowanie listy zakupów. Warto sprawdzić, jakich przedmiotów nasze dziecko będzie się uczyło w nadchodzącym semestrze i zadbać o to, aby przybory, które chcemy nabyć, były dostosowane do potrzeb i wieku ucznia. Do obowiązkowych elementów wyprawki należą niewątpliwie pióro, linijka, czy ołówek, dlatego w niniejszym artykule skupimy się bardziej na produktach dodatkowych, które dziecko z dumą i zaciekawieniem włoży do piórnika.

Czasem ciężko nam przewidzieć, czego nasze dziecko będzie potrzebować np. na lekcjach plastyki. Na liście przyborów z pewnością nie zabraknie kleju – tu z pomocą przychodzi szeroka gama klejów oraz taśm tesa®. Dedykowane produkty klejące dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, wykazują się optymalnymi właściwościami klejącymi i – co ważne – znakomicie mieszczą się w każdym piórniku. W naszej ofercie znajdziesz kleje zarówno w sztyfcie, w płynie jak i w taśmie. O różnych gramaturach i długościach, do klejenia różnych materiałów. Więcej szczegółów na stronie www.tesa.pl

Godne polecenia są również taśmy tesa® washi, które dostępne są w bogatej gamie wzorów i kolorów. Fantazyjne taśmy pozwolą w niepowtarzalny sposób ozdobić wszystkie zeszyty i książki. Tu mała wskazówka: wybierz 5 wzorów taśm – każdy odpowiadający jednemu z dni tygodnia (poniedziałek-piątek), naklej na okładkę mały paseczek, dzięki któremu dziecku łatwiej będzie spakować tornister, np. książki na poniedziałek oznacz niebieską taśmą w białe kropeczki, na wtorek – taśmą w lody, itd. Klejenie kolorowych pasków może okazać się niesamowitą zabawą, orz pomoże oswoić się z nazwami przedmiotów, na które będzie uczęszczało.

Za oknami lato w pełni, ale im szybciej zaczniemy przygotowywać dziecko na powrót do szkoły, tym większa szansa na łagodne przejście w tryb „szkoła”. Przygotowania do pierwszego dzwonka warto zamienić w zabawę, aby szary obraz szkoły nabrał kolorów.