Z życia firmy: warsztaty Hand Lettering w Księgarni Baczyński

 

5 czerwca wraz z Księgarnią Baczyńskiego zorganizowaliśmy drugą już edycję warsztatów plastycznych, którą tym razem poprowadził Patryk Martus – członek Warszawskiego Domu Kaligrafii. Patryk uczył różnych stylów z dziedziny kaligrafowania i hand letteringu przy użyciu Brush Penów, cienkopisów, ołówków i zakreślaczy marki Faber-Castell.

 

Przy okazji zajęć testowaliśmy również reakcję notesu Leuchtturm1917 na tusz przeznaczony do kaligrafii – w tym wypadku wyjątkowo ciężką i gęstą mieszankę wywaru z orzecha z goździkami i korą zrobioną przez samego Patryka, który precyzyjnie nakładał ją przy pomocy stalówki kaligraficznej na papier – efekty były znakomite! W warsztatach wzięło udział 20 pasjonatów sztuki handletteringowej, którzy pod okiem eksperta doskonalili swoje umiejętności, czego zwieńczeniem było wykonanie przez każdego z nich efektownej, 5-wyrazowej sentencji w stylu bullet journal.

Bardzo dziękujemy zarówno współorganizatorom jak i uczestnikom za ogromne zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. Z niecierpliwością wypatrujemy już kolejnej edycji.