Inspiracje Amex: świętuj z nami Dzień Mamy

26 maja to bez wątpienia jeden z najbardziej wzruszających dni w roku, w szczególności dla polskich Mam. Polskich, ponieważ w różnych krajach święto obchodzone jest w innych terminach, a obchodzi je ponad 40 krajów na całym świecie. Ciekawostką również jest fakt, że Dzień Mamy sięga tradycją aż do czasów starożytnych, gdzie Grecy i Rzymianie otaczali kultem matki-boginie. Święto jest wyrazem szacunku i wdzięczności dla mam za ich poświęcenie, oddanie i bezwarunkową miłość. W tym dniu dzieci obdarowują swoje mamy laurkami, kwiatami, czekoladkami i innymi prezentami. My też mamy pomysł na wyjątkowe upominki, który z pewnością chwycą za serce każdą Mamę.

Obrazkowy kwiatek

Do jego wykonania wykorzystaliśmy nowe kolorowe taśmy pakowe tesa®, które zachwycają swoim niezwykłym, radosnym designem. Dostępne są w 3 wzorach (niebieska w białe serca, biała w zielone paski oraz różowa w białe kropki). My – z oczywistych względów – wybraliśmy tą w serduszka <3 Do wykonania główki kwiatka użyliśmy papilotki do muffinków, przyklejając ją wraz ze zdjęciem za pomocą kleju w stemplu tesa®. Całość doskonale komponuje się w białej ramce zrobionej ze styropianowej sztukaterii.

 

 

 

Laurka handletteringowa

Najbardziej tradycyjnym, a za razem ponadczasowym prezentem od dzieci jest własnoręcznie wykonana laurka. „Kocham Cię Mamo”, „Dziękuję, że jesteś Mamusiu”, „Jesteś najwspanialszą Mamą na świecie” – przekazów może być mnóstwo. Do jej przygotowania potrzeba naprawdę niewiele – kartka i kolorowe przybory do pisania i rysowania. U nas znakomicie sprawdził się nowy Colour Happy Big Box od eddinga. 69 perfekcyjnie dobranych pisaków w połączeniu z białym pastelowym flamastrem i dołączonym mikserem kolorów pozwoliły uzyskać nadzwyczajny efekt!

 

Kolaż rodzinny

Innym ciekawym pomysłem jest kolaż ze zdjęciami, który Mama może powiesić zarówno w domu jak i przy biurku w pracy. Jest niezwykle prosty w wykonaniu – wystarczy bezramowa tablica korkowa Memoboards, kawałek sznurka i kilka zdjęć z rodzinnego albumu. Sznurek przeplatamy w dowolny sposób na tablicy, po czym mocujemy do niego fotografie – prawda, że wygląda wspaniale? Każda Mama będzie z pewnością zachwycona!

 

Korzystając z okazji pragniemy złożyć wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wytrwałości, cierpliwości i nieskończonych pokładów miłości. Bycie Mamą to jedna z najtrudniejszych, a za razem najwspanialszych rzeczy na świecie.