Z życia firmy: Pen Show Katowice

 

W dniach 7-8 kwietnia 2018 odbyła się szósta edycja Pen Show Poland.  To druga co do wielkości impreza tego typu w naszym kraju obok Dnia Pióra Wiecznego, które ma miejsce w Warszawie. Wydarzenie odbyło się w Kinie Kosmos w Katowicach. Organizatorzy podają, że tegoroczną edycję odwiedziło ponad 600 osób, a frekwencja była wyższa niż w roku ubiegłym.

W jednym miejscu można było obejrzeć kilka tysięcy piór wiecznych z całego świata – tych współczesnych i tych sprzed stu lat. Bogate kolekcje piór przywieźli ze sobą kolekcjonerzy z Niemiec, Austrii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Indii, Norwegii, USA, Polski i Czech. Pen Show Katowice to dwudniowy, interaktywny projekt. Łączy prezentację i możliwość sprzedaży piór wiecznych oraz artykułów piśmiennych wiodących na rynku firm, tematyczne prelekcje i prezentacje multimedialne prowadzone przez kolekcjonerów piór wiecznych.

 

Obecna była duża grupa wystawców:

1) AMI sklep z markami Caran d’Ache, ST Dupont, Midor, Tombow

2) Archie’s Calligraphy – manufaktura wysokiej jakości papieru dedykowanego do kaligrafii

3) Arredi – dystrybutor NAPKIN FOREVER Pininfarina Cambiano, innowacyjnych, wiecznych długopisów zrodzonych z owocnej współpracy ze znanym na całym świecie biurem projektowym Pininfarina (Włochy). Długopis działa dzięki opatentowanej końcówce metalowej ETHERGRAF®, można nim pisać bez końca i bez konieczności wymiany wkładu, bo nie zawiera atramentu.

4) BuyLux prezentujący japońskie marki Nakaya oraz Sailor

5) Calligrafun – sklep z wszelkimi niezbędnymi materiałami do kaligrafii, dystrybutor marek Ziller’s oraz Speedball

6) Escribo z notesami TRAVELLER’S, Midori, ołówkami Blackwing, piórami ystudio i przyborami Kuretake

7) F-pen z piórami TWSBI, prezentowali również produkty marki J.Herbin
8) Pelikan prezentujący najnowsze modele piór, do testowania zostały udostępnione atramenty z serii Edelstein – w tym tegoroczny Ink of the Year w kolorze Olivine

9) Inahon z markami Aurora, Cross oraz Sheaffer
10) KWZInk polski producent atramentów, z okazji Pen Show Poland przygotowali limitowaną edycję atramentu, który nazwali Liquid Words
11) Luxpen – dystrybutor marek Noodler`s Ink™ oraz Retro 51
12) Office Team – dystrybutor marek Kaweco oraz Diplomat
13) Pióroteka głównie z markami Visconti i Aurora. Sklep udostępnił także „mini-stację darmowego tankowania piór”, gdzie każdy mógł napełnić swoje pióro wieczne jednym z licznych inkaustów przeznaczonych na tę okazję, kolorem kwietnia został nowy kolor marki Graf von Faber-Castell – Gulf Blue.
14) Prime Line dystrybutor marek Lamy, Moleskine, Caran d’ache, Montegrappa oraz Troika
15) Przemysław Marciński, producent ręcznie robionych piór na zamówienie. Wykonuje pióra przy użyciu tradycyjnych metod, dzięki czemu każdy model jest wyjątkowy i niepowtarzalny.
16) Sklep Twoje Pióro, z ogromnym stoiskiem, piękną prezentacją oraz szerokim asortymentem różnych marek.

Lista wystawców była zdecydowanie dłuższa niż w roku ubiegłym, co pokazuje też wzrost popularności tego typu wydarzeń.

 

Nasze stoisko, na którym prezentowaliśmy marki Faber-Castell oraz Graf von Faber-Castell, było zlokalizowane w głównym korytarzu. Na Pen Show przedpremierowo można było przetestować i zakupić nowe pióra Grip 2010 i 2011. Pokazaliśmy również nowe metaliczne kolory długopisów n’ice pen oraz z kolekcji Loom. Prezentowaliśmy też nowy koncept kolorów GvFC (pióra Guilloche oraz atramenty). Wszystkie nowości spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem Klientów.

 

W trakcie trwania wydarzenia odbywały się warsztaty poświęcone kaligrafii i sztuce pięknego pisania:

– Brush pen prowadzone przez Ewę Landowską

– Parrarel pen prowadzone przez Ewę Landowską

– Bastarda prowadzone przez Barbarę Baniowy

– Szybko i pięknie – kaligrafia na co dzień prowadzone przez Agnieszkę Węgrowską

 

Było nam niezmiernie miło uczestniczyć w tak prestiżowym spotkaniu i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji.