Festiwal Kaligrafii – Poznań

W dniach 10-11 marca mieliśmy okazję uczestniczyć w Festiwalu Kaligrafii w Poznaniu. Organizatorem wydarzenia była Agnieszka Węgrowska – z wykształcenia marketingowiec i publicysta, z miłości projektant, z pasji kaligraf, która swój wolny czas spędza albo z nosem w starych manuskryptach, albo z piórem w dłoni (https://www.facebook.com/agapisze/).

Podczas festiwalu prezentowaliśmy produkty z oferty marek Faber-Castell i Graf von Faber-Castell, skupiliśmy się na produktach przydatnych do kaligrafii i hand letteringu – pisakach Pitt Artist Pen, zakreślaczach, ołówkach, cienkopisach, piórach i atramentach. Podczas FK poznaliśmy osobiście najlepszych w Polsce kaligrafów i odbyliśmy bardzo wiele ciekawych rozmów. Jedną z atrakcji FK było tzw. Nocne Pisanie, gdzie mogliśmy podziwiać i obserwować z bliska najlepszych kaligrafów przy pracy.

Wejście na to wydarzenie było darmowe i zgromadziło wiele osób interesujących się pisaniem piórem wiecznym i kaligrafowaniem. Festiwal Kaligrafii w Poznaniu to trzecie już w ostatnim czasie spotkanie z kaligrafią, w jakim mieliśmy okazję brać udział i prezentować swoje produkty.

Wcześniej były jeszcze Bajkowe Litery organizowane przez Twoje Pióro i Oktopi Calligraphy w Krakowie oraz warsztaty z liternictwa w Warszawskim Domu Kaligrafii prowadzone przez Tomka Biernata. Wszystkim uczestnikom spotkań serdecznie dziękujemy za liczny udział i miłe słowa.

Mamy nadzieję, że wkrótce znów się zobaczymy!