Inspiracje Amex: Wielkanocne dekoracje

Już wkrótce Wielkanoc, najważniejsze święto dla chrześcijan. Czas na refleksję, czas, który możemy poświęcić bliskim, wreszcie czas, kiedy sami możemy złapać oddech i nabrać dystansu do codziennych spraw. Czy wiesz, dlaczego Święto Wielkiej Nocy nie ma stałej daty? – Ponieważ zgodnie z ustaleniami z soboru nicejskiego w 325 r.n.e. wypada ono w pierwszą niedzielą po wiosennej pełni, a więc między 22 marca a 25 kwietnia. W tym roku świętować będziemy 1 kwietnia, zatem mamy jeszcze trochę czasu na stworzenie własnych świątecznych dekoracji, do czego gorąco Cię zachęcamy. Poniżej przedstawimy garść inspiracji z kreatywnym wykorzystaniem naszych produktów – być może zechcesz przygotować coś podobnego razem ze swoimi dziećmi lub przyjaciółmi.

Wiosenna girlanda z króliczkami

Do wykonania tej ozdoby potrzebne nam były: ołówek Faber-Castell, karton, nożyczki Dahle, taśmy washi tesa®, sznurek, włóczka i klej uniwersalny w płynie ecoLogo® tesa. My wybraliśmy wzór króliczków, natomiast równie ciekawie wyglądają kurczaczki, marchewki czy pisanki – możliwości jest naprawdę wiele! To naprawdę szybka i prosta w wykonaniu dekoracja, która wprowadzi prawdziwie wielkanocną atmosferę do Twojego wnętrza.

Wielkanocne figurki z pianek

Sklepy pękają w szwach od różnego typu gotowych dekoracji, jednak znacznie większą wartość mają te, które wykonane są samodzielnie. Jeżeli nie masz pomysłu na popołudniowe zabawy z dziećmi, proponujemy masy piankowe od Cricco, które zapewniają mnóstwo frajdy – bez względu na wiek. Masy piankowe są niezwykle plastyczne i miłe w dotyku, a po zaschnięciu stają się nieodkształcalne. Jeżeli wybierzesz masy w kolorze białym, możesz je udekorować pisakami!

 

Świąteczna kartka

Mimo wysokiego poziomu digitalizacji, nadal lubimy wysyłać Wielkanocne kartki pocztą tradycyjną. Dlaczego nie wykonać ich własnoręcznie? – to takie proste! Z pewnością Twój adresat będzie pod ogromnym wrażeniem i odbierze Twoje życzenia bardziej osobiście. Do tego projektu wykorzystaliśmy karton, taśmy washi tesa®, nóż do papieru edding M9, cienkopisy żelowe Deco-Pen Cricco. Korzystając z okazji życzymy Ci zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt, pełnych refleksji i zadumy.

Wesołego Alleluja!

 

W trakcie wykonywania dekoracji niezwykle pomocne okazały się nożyczki Dahle Comfort Grip – 54407-12973,  ołówek Sparkle Faber-Castell Coral – 11 82 16 FC , nóż do papieru edding M9