Inspiracje Amex: świąteczne prezenty i dekoracje z naszymi markami

W ofercie Amex znajduje się blisko 5,5 tysiąca produktów do różnych zastosowań – od spinaczy, przez ołówki, markery, nożyczki, gilotyny, niszczarki, aż po tablice ceramiczne i szklane. Dziś chcielibyśmy zaprezentować praktyczne zastosowanie niektórych z nich i pokazać, jak w prosty sposób można je wykorzystać przy tworzeniu świątecznych prezentów i dekoracji.

Kartka świąteczna

W codziennej rutynie rzadko korzystamy z tradycyjnej poczty, ponieważ wszystko można przecież wysłać mailem. Święta to doskonały czas, żeby choć ten jeden raz w roku wysłać odręcznie napisane życzenia. Do wykonania kartki nie potrzeba wiele – wystarczy gruby papier – biały lub kolorowy, brokatowa taśma dekoracyjna tesa 59015-00001-00 TS i cienkopisy.

Zobacz, jakie to proste!

Drobna wskazówka: jeżeli chcesz, aby Twoja kartka nabrała charakteru, wykonaj ją na ciemnym kartonie, a do dekorowania – obok taśm washi Tesa – użyj również pisaków pigmentowych np. marki Faber-Castell Multimark 1513.

 

 

Ramka na zdjęcia

Kolejną propozycją jest własnoręcznie wykonana ramka, w której umieścimy zdjęcia rodziny i przyjaciół. Wykonanie takiej ramki samodzielnie zajmie zaledwie chwilę, a efekt będzie naprawdę imponujący. Do wykonania naszej ramki użyliśmy grubego papieru oraz taśm washi marki tesa (59015-00001-00 TS), kleju w stemplu tesa oraz linijki marki Pratel. To, ile modułów znajdzie się w Waszej ramce, zależy wyłącznie od Was samych.

 

Zakładka do książek

Mimo, że statystyczny Polak czyta mniej niż jedną książkę w roku, my wciąż uważamy, że dobra lektura to znakomity pomysł na świąteczny prezent. W prosty sposób możesz sprawić, że będzie jeszcze lepszy – dołączając własnoręcznie wykonaną zakładkę! W tym miejscu z pomocą znów przyszły nam kolorowe taśmy  marki tesa, tym razem w wersji brokatowej. Jak oceniacie efekt końcowy?

 

 

 

Opakowania i winietki do prezentów

Jak wiadomo, najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Kiedy przygotowujesz świąteczny prezent, zadbaj również o jego piękne opakowanie – najlepiej wykonane własnoręcznie! Wystarczy tylko szary papier, wstążka, pisaki i trochę wyobraźni. Spójrz jakie to proste!

 

Lampion

Do dekoracji świątecznego stołu proponujemy własnoręcznie wykonane lampiony, które nadadzą ciepłej i rodzinnej atmosfery. My użyliśmy zwykłego słoika oraz białej farby tempery marki Cricco – CR500 , a w wykończeniu detali pomógł nam złoty marker olejowy edding 751.

 

Drobna wskazówka: Ciekawy efekt można uzyskać oklejając obsadkę świeczki kolorową taśmą washi.

 

 

 

W trakcie wykonywania dekoracji niezwykle pomocne okazały się nożyczki Dahle Comfort Grip – 54407-12973, , linijka Kum – Stop&Go – 22.02.19,  klej w stemplu Tesa.