Graf von Faber-Castell: VIKINGS – Pióro Roku 2017

 

Pióro Roku 2017 zostało docenione przez niemiecką Radę Wzornictwa nagrodą German Design Award w kategorii Towary Luksusowe. Międzynarodowe jury ekspertów, składające się ze specjalistów z różnych dziedzin, chwaliło „wyjątkową jakość projektu” ekskluzywnego, limitowanego wydania pióra wiecznego: tytanowa wersja Pióra Roku 2017 ma powłokę PVD w kolorze antracytu, która nadaje jej szczególnie męski wygląd.

 

Matowy szary wędzony dąb – drewno wybierane do budowy łodzi Wikingów – tworzy uderzający kontrast z metalową powierzchnią o wysokim połysku, która zmienia kolor podczas użytkowania. Skuwkę zdobi szary połyskliwy dymny kwarc, natomiast stalówka M wykonana jest z 18-karatowego złota z rutenowym poszyciem.

W serii Vikings znaleźć można również pióro kulkowe z czarnym, pojemnym wkładem. Każde pióro jest unikatowym dziełem sztuki i jest indywidualnie numerowane: edycję specjalną ograniczono do 230 piór wiecznych i 70 piór kulkowych. Każdy egzemplarz jest prezentowany w drewnianej, gładko polerowanej kasetce w kolorze czarnym, a certyfikat opatrzony podpisem hrabiego Charlesa von Faber-Castell potwierdza, że jest to edycja limitowana.

 

Pióro roku Viking Graf-von-Faber-Castell

 

German Design Award nagradza innowacyjne produkty i projekty, ich producentów i projektantów, którzy są pionierem w niemieckim i międzynarodowym środowisku projektowym. Została zorganizowana przez niemiecką Radę Wzornictwa, zainicjowaną przez niemiecki parlament w 1953 r. i założoną przez Konfederację Przemysłu Niemieckiego (BDI). Powstała w 1953 r. jako fundacja z inicjatywy niemieckiego parlamentu, wspiera gospodarkę w osiągnięciu wartości dodanej marki poprzez projekt.