Dzień Pióra Wiecznego 2017

 

 

W dniu 18 listopada w Warszawie odbyła się już druga edycja Dnia Pióra Wiecznego, na którą wraz z firmą Escribo mieliśmy zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników piór wiecznych i sztuki kaligrafii. W spotkaniu wzięło udział 12 wystawców (Amex, Archie’s Calligraphy, Arredi, Bazarnik, Escribo, F-Pen, Kaweco, KWZ Ink, Paleta Art, Piękna litera, Pióroteka, Prime Line), a odwiedziło nas blisko 4.000 osób.

 

 

W zorganizowanej na potrzeby wydarzenia sali kinowej wyświetlaliśmy dwa filmy: „Wieczność Pióra” w reżyserii Andrzeja Tuziaka oraz „Jak powstaje kredka, czyli wirtualna wycieczka do fabryki Faber-Castell”.

Nie zabrakło też spotkań autorskich – z Ewą Landowską, autorką podręcznika do kaligrafii „Piękną Litera” oraz z reżyserem Mariuszem Malcem – prywatnie wielkim miłośnikiem piór wiecznych, który na stoisku firmy Bazarnik opowiadał o swojej pracy, m.in., o kulisach powstania spektaklu patriotycznego „Lekcja polskiego”.

 

Podczas wydarzenia zorganizowaliśmy również warsztaty, w których wzięło udział blisko 180 osób. Do udziału w DPW 2017 zaprosiliśmy również Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa z Supraśla. Muzeum prowadziło warsztaty papiernicze, drukarskie ( druk gotowego już linorytu) i linorytnicze (przygotowanie i druk własnego linorytu).

 

 

 

Faber-Castell ze swoich zasobów historycznych wypożyczył nam najmniejszy i najstarszy ołówek świata. Prezentowaliśmy również zaprojektowany w wyniku współpracy Faber-Castell z Karlem Lagerfeldem KARLBOX.

 

Bardzo dziękujemy zarówno wystawcom jak i uczestnikom DPW 2017 za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów się zobaczymy.

 

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=oPlmZwtRtjw&feature=youtu.be  .