Nowy trend: hand lettering

Faber Castell Hand lettering

 

 

Jeszcze niedawno absolutnym hitem na rynku były kolorowanki dla dorosłych. Skomplikowane mandale czy grafiki z tysiącem detali do pokolorowania były sposobem na spędzanie wolnego czasu, wyciszenie i rozładowanie emocji, jednak obecnie szał na nie już mija. Teraz ogromnym powodzeniem cieszy się hand lettering.

Ale co się kryje za tą nazwą? – To sztuka rysowania liter. Nie ma tu żadnych norm ani zasad, litery mogą zawierać elementy kaligrafii, rysunku i szlaczków. Nie trzeba mieć przy tym żadnych szczególnych zdolności ani ładnego charakteru pisma. Każdy może tworzyć zgodnie z własnymi upodobaniami. Wyjątkowo ciekawe efekty można osiągnąć przy użyciu pisaków z końcówką pędzelkową

 

 

Hand lettering FC 267118

 

 

Szczególnym powodzeniem w hand letteringu cieszą się dedykowane zestawy marki Faber-Castell – 267115 FC (4 kolory, różne rozmiary końcówki), 267116 FC (6 pisaków w odcieniach pastelowych), 267117 FC (6 pisaków w odcieniach zieleni), 167304 FC (4 metaliczne kolory), a dla największych fanów – dziewięcioelementowy zestaw startowy, w skład którego wchodzi 7 pisaków Pitt ArtistPen, ołówek Castell 9000 B oraz temperówka (267118 FC).

 

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim materiałem pokazującym najnowszy trend!